סטפנו ג’יוונוני

סטפנו ג’יוונוני

ג’יוונוני דיזיין

עיצובים עם הבעה: העיצובים בעלי ההבעה של המעצב והאדריכל סטפנו ג’יוונוני משחקים עם הסמלים והמטפורות של התת-מודע בווירטואוזיות, ומרתקים עם האיכויות הסיפוריות שלהם.

סטפנו ג’יוונוני עובד עם מותגים כמו אלסי, פלוס, הליט, אינדה, לאופן, מגיס, ניסן, אורס, סייקו, סימס, 3M, ורבים אחרים. מעבר לעיסוק שלו בעיצוב מוצרים תעשייתיים בתחומי המטבח, חדר אמבטיה, ריהוט וסלון, רכב ואלקטרוניקה, הוא גם מעצב פנים ואדריכל. העבודות שלו הן חלק מהאוסף הקבוע של מרכז פומפידו בפריז ושל מוזאון האומנות המודרנית בניו יורק. סטפנו ג’יוונוני נולד בשנת 1954 בלה ספציה ולמד אדריכלות בפירנצה. כיום הוא חי ועובד בסטודיו ג’יוונוני, בית חרושת ישן משופץ במרכז העיר מילנו.

עם “IL BAGNO ALESSI ONE” הוא הוציא לשוק אחד מעיצובי חדר האמבטיה המיוחדים של השנים האחרונות. כיור הרחצה Tam-Tam עומד על הריצפה, והצורה המעוגלת הרכה מבליט את האופי האורגני של חדר האמבטיה. Tam-Tam, שזכה בפרס “דזיין פלוס” ומהווה את העוגן הוויזואלי ופריט העיצוב הקובע של חדר האמבטיה, יצא משיתוף פעולה בין אלסי, לאופן, אורס ואינדה.
מעוצב על ידי סטפנו ג’יוונוני, ” IL BAGNO ALESSI ONE ” הפך לקלסיקה של חדר האמבטיה. כאת קו ” IL BAGNO ALESSI ONE ” הורחב עם תוספת שני עיצובי קרמיקה ואוסף ריהוט שלם. “מה גרם לך להרחיב את הקו הזה?”, שאלנו. ” כשקו ” IL BAGNO ALESSI ONE ” יצא לשוק בשנת 2002, היה זה אוסף חדשני ביותר. היום הוא הפך לקלסיקה של חדר האמבטיה, המאופיין במוצרים לדוגמה כגון כיור Tam-Tam העומד על הרצפה, הברזים בעלי צורות ראשוניות, או אסלה בצורת טיפה עם מכסה קרמי. הרגשתי רצון עז לגלות את הפוטנציאל שעדיין טמון באוסף המוצלח הזה – ומה לאופן מסוגל לעשות עם טכנולוגיית הקרמיקה המתקדמת שלו. באוסף הראשון התרכזנו יותר הפקת כח המשיכה של כל מוצר בפני עצמו, במקום להתפרש על מגוון רחב של סוגים. באוסף השני, כעבור כמעט עשר שנים, הרגשנו שהגיע הזמן לפתח את הפרוייקט, תוך יצירת סוגים חדשים, יותר מתוחכמים ויותר קשורים לפרוייקטים חוזיים, מסוגלים למלא קשת רחבה של דרישות מוגדרות. לכן מילאנו את החסר על ידי הגדרת סווגים שונים דרך כירוים מושקעים למחצה וגם להנחה על שיש, גדולים מקודמיהם. הוספנו מוצרים חדשים לגמרי, חזקים וחדשניים, כמו כיור TUNA, סט חדש של Tam-Tam, וברז אלקטרוני.”
מעוצב על ידי סטפנו ג’יוונוני IL BAGNO ALESSI ONE נהיה חדר אמבטיה אמיתי.

“מה הופך את עיצוב IL BAGNO ALESSI ONE למשהו מעבר לזמן ועדכני בעת ובעונה אחת?” שאנלו.
“מההתחלה האסטטיקה של IL BAGNO ALESSI ONE מאופיין בצורות סמליות המושרשות עמוק בתת-המודע האנושי – כמו הרעיון של אבן לבנה מלוטשת על ידי המים. המוצרים אינם מבליטים את עצמם על ידי הפרטים, אלא על ידי החוזק שלהם, בהירות הקונספט והצורות הראשוניות שמשדרות מסר של טוהר והבעה. IL BAGNO ALESSI ONE באמת נראה כמו אב טיפוס מעל לזמן, אופנתי אבל לא מוגבל לסגנון מסוים, כמו דבר שנוצר על ידי הטבע עצמו.”
האלמטים הפורמליים של הפרוייקט הם חדשניים ביותר ומהווים דוגמה. סטפנו “הצליח להתרומם מעל התבנית הסיגנונית האישית שלו, שמאפיין כמעט את כל העיצובים הטובים של שנות השמונים והתשעים. הוא עשה את זה על ידי שימוש בגישה חדשנית מאד לעיצוב, שניתן להגדיר כ”מעבר לסגנון”, שאיפשר לו לשאוב באופן חופשי וכשרוני מאוצר המילים של צורות שבידי בני אדם, כדי לעצב חפצים מרשימים ובה בעת יותר אנושיים”.
אלברטו אלסי

נבחרת המעצבים של לאופן


בחזרה לדף הראשי של לאופן