לודוויקה ורוברטו פלומבה

לודוויקה ורוברטו פלומבה

פי. אס. + איי. פלומבה סרפיני אסוצ’יאטי

עיצוב איטלקי: כוכבי השביט של עולם העיצוב האיטלקי, האדריכלים והמעצבים לודוויקה ורוברטו פלומבה עשו לעצמם שם בינלאומי.
לודוויקה ורוברטו פלומבה ידועים בעיצובים הבלתי שגרתיים לחדרי אמבטיה, למטבח, ולסלון. הזוג זינק למעמד לשל כוכבים בעולם העיצוב האיטלקי דרך עבודתם עבור מותגים כגון מורוסו, פולטורנה פראו, קפליני, ובופי. יחד עם זה, הם גם מעבצים במסגרת פרוייקטים אדריכליים, מעצבים תפאורה לבמה ולמסך, ומתכננים תערוכות. העיצובים הבלתי שגרתיים שלהם נובעים משילוב של תחושתם לאדריכלות, סגנון חיים, ואובייקטים תעשייתים. לודוויקה סרפיני ורוברטו פלומבה למדו אדריכלות באוניברסיטת רומה. הם עובדים ביחד כשותפים מאז שנת 1994, והינם מייסדים-שותפים בחברת פלומבה סרפיני אסוצ’יאטי (ps+a). החברה מבוססת באולפן במילנו.
“אוסף פלומבה” הינו פרויקט האמבטיה הראשון עבור לאופן. הגבולות בין צורת זכר ונקבה מיטשטשים בעיצוב האוסף הזה של קרמיקה לאמבטיה, אביזרים וריהוט. לודוויקה ורוברטו פלומבה מתארים את הרעיון הזה כ”טביעות אצבע של הטבע” – ועכשיו הוא חלק מסגנונם של שני המעצבים. הם מוכיחים כאן, כבפרוייקטים אחרים, שהם שותפים שווים, ואף אחד מהם אינו גובר על הזולת. פריטים מ”אוסף פלומבה” זכו במספר פרסי עיצוב, כולל פרס ה”רד דוט”, פרס “iF” לעיצוב מוצר, ותג “דזיין פלוס”.
“Kartell של לאופן הינו קונספט אדריכלי עם דרך הבעה חדשה – מחדש ומלא רגש, שקיפות וצבע. Kartell של לאופן לחדר האמבטיה הינו שילוב של העבודה שבצענו בשנים האחרונות בתחום האמבטיה, ומהווה אבן דרך חשובה.”

נבחרת המעצבים של לאופן


בחזרה לדף הראשי של לאופן