ויל ארטס

ויל ארטס

ויל ארטס אדריכלות

שלמות ממוקד תפקוד: העיצובים של האדריכל והמעצב ההולנדי ויל ארטס, יוצר IL BAGNO ALESSI dOt עבור לאופן מקרינים גם תחכום וגם פרגמטיות.
IL BAGNO ALESSI dOt – שיתוף פעולה בין אלסי, לאופן אמבטיות ואורס הינו הפרויקט הראשון לחדר האמבטיה של המעצב ויל ארטס. ביצירת העיצוב ארטס שם לב במיוחד לכך שהפריטים הבודדים לא ימשכו תשומת לב מהמטרה האמיתית של חדר האמבטיה, ניקוי הגוף והנשמה.
ויל ארטס: “המכלול מבוסס על העוצמות של חלקיו. כל אחד ממלא את מטרתו בלי להפוך לשתלטני מדי. כל פריט חייב לשרת את מטרת ההרפיה. עיצוב הצורות הינו רגוע, אך עקבי לכל הפריטים, ולכן הם יוצרים רושם כללי של שלום ושלווה. במבט מעמיק יותר ניתן גם לראות שצורתם משרתת בשלמות את יעודם.”
אמנם העיצובים של האדריכל והמעצב ההולנדי בהחלט מבוססים על מושגים שכליים, הם גם מעשיים. יצירות בולטות שלו כוללות האקדמיה לאומנות ולאדריכלות במאסטריכט והסניף הראשי של קרן הפנסיה LZA בהרלן, הולנד.
ויל ארטס נולד בשנת 1955 בהרלן וקבל את תעודתו מהאוניברסיטה הטכנית באינדהובן בשנת 1983. בשנת 1984 הוא ייסד את המשרד האדריכלות של ויל ארטס ושות’ בהרלן, שעבר למאסטריכט בשנת 1996. הוא הרצה בכל העולם באקדמיות ואוניברסיטאות בלונדון, וינה, ניו יורק, וערים אחרות. כיום הוא מחזיק בקטדרה ע”ש ברלגה באוניברסיטה הטכנית בדלפט.

נבחרת המעצבים של לאופן


בחזרה לדף הראשי של לאופן