היי ולינג

היי ולינג

היי ולינג דזיין

עבודתו היצירתית של היי ולינג מושרש מאד בארץ הולדתו, דנמרק. כמעט אין אחרים שיודעים כמוהו לבטא את ההבנה הדנית המסורתית לעיצוב בעיצובי המוצרים והריהוט שלו. החוש העדין שלו לצורה ותפקיד מהווים את הבסיס לעיצובים שלו, שמוצגים בתערוכות מסביב לעולם, ובירידים בקלן, לונדון, ניו יורק, מילנו, סינגפור, שטוקהולם וטוקיו.
הוא נולד בשנת 1974 בקופנהגן, עיר שעד היום במוקד חייו. מייד אחרי סיום לימודי העיצוב שלו בבית הספר הדני לעיצוב בשנת 2003 ולינג ייסד את אולפן היי ולינג לעיצוב, וכעבור שנה הצטרף לסגל ההוראה בבית הספר הדני לעיצוב.
יצירותיו של ולינג, כגון כסא Hee, או about a chair, שיוצרו בשיתוף פעולה עם מותג הריהוט HAY זכו לכבוד ולהכרה בקנה מידה בינלאומי. מדובר בריהוט ישיבה שמתאים לתקנים מודרניים וסביבתיים, אך ניתן לשילוב במגוון רב של סביבות מגורים. עם כשרון כללי למוצרים מיוצרים בעיקר מחומרים הניתנים למיחזור, ולינג מפרש מחדש את חדר האמבטיה הסקנדנבי עבור מומחה חדרי האמבטיה השוויצרי לאופן. Kompass נהגה במיוחד ללקוחות מהארצות הנורדיות, ומוקדש לתחושתם המפותחת של עיצוב ושימוש. ולינג עצב כיורי רחצה, אסלות, וריהוט תואם עבור Kompas, והודות לתמורה המעולה למחיר שכנע לגמרי את הלקוחות בסקנדנביה.
היי ולינג: “בארצות הסקנדינביות אנחנו מעריכים איכות גבוהה ומקיימים הבנה מיוחדת לעיצוב. אוסף Kompass לחדר האמבטיה מציע את שניהם: איכות שוויצרית המותאמית להרגלי שימוש וראיה נורדיים. Kompass מייצג קווים ברורים, שימוש מינימלי בחומרים, ועיצוב תפקודי כמיטב המסורת הסקנדנבית.”

נבחרת המעצבים של לאופן


בחזרה לדף הראשי של לאופן