אנדראס דימיטריאדיס

אנדראס דימיטריאדיס

Platinumdesign

מתן תפקיד ברור לכל צורה:זה מה שבמרכז הבמה עבור אנדראס דימיטריאדיס בפיתוח כל עיצוב. כשזה במודעות שלו, הבעלים של אולפן העיצוב Platinumdesign בשטוטגרט, יחד עם צוות המעצבים המונה עשרה מעצבים, מומחי CAD, ובוני מודלים מייצרי מוצרים – גם לחברת האמבטיות לאופן – שמציעים ערך מוסף ללקוח וגם משיכה רגשית חזקה. בחברת לאופן מכירים את אנדראס דימיטריאדיס מתקופת בפניקס דיזיין, חברה שבה היה מעורב שנים רבות בפיתוח סדרות איכותיות לאמבטיה כמנהל פרוייקט, ומשנת 2003 כשותף לבעלות. מאז שנת 2007 הוא המשיך את השותפות הפורה הזאת מאולפן העיצוב שלו שנקרא Platinumdesign. הוא עיצב מספר סדרות אמבטיה, וסדרת ברזים, ועיצב מחדש סדרת אמבטיה עבור לאופן. “כעת אני בקשרים הדוקים עם לאופן במשך 16 שנה. הרבה זוגות נשואים אינם שורדים תקופה כזאת.” צוחק אנדראס דימיטריאדיס. “זה כנראה בגלל שאנו מחוברים על ידי אהבה גדול לחדרי אמבטיה וקרמיקות.”
יחד עם לאופן, דימיטריאדיס מרותק מהגישה השוויצרית לעיצוב: ” לעיצוב אצל לאופן יש אישיות מוצר משלו, ” הוא מספר בהתלהבות. “יש לו עומק הממשות שניתן לחוש. אפילו תהליכי היצור הם מקוריים ואוטנטיים”. הוא נמשך במיוחד לחומר הקרמיקה, שבעיניו הוא חומר אנושי, אוטנטי, בעל אופי מיוחד במינו. “קירמיקה אינה מדוייקת באופן קיצוני, מושלמת במידה בלתי נסבלת,” מהרהר דימיטריאדיס, “אלא היא אורגנית מטבעו, ולכן יוצר אמפתיה עם גוף האדם.” הוא מוסיף בחיוך: “בחדר האמבטיה האדם הוא המדד לכל דבר – עיצוב הרי אינו מטרה בפני עצמה, אלא נועד לשרת את האדם.”
אולפן Platinumdesign אינו מוגבל לעיצוב אמבטיות אלא, בין היתר, מייצר טלפונים לסימנס גיגה-סט, ציוד ניווט לנוויגון, ומכונות תפירה איכותיות לברנינה. “בסופו של יום אנו רואים את עצמנו כפרשני המותג,” הוא מסביר, “מתמקדים בלקוחות שלנו וההצלחה הכלכלית שלכם. אנחנו פשוט נותנים למותג פנים יחודיים.”

נבחרת המעצבים של לאופן


בחזרה לדף הראשי של לאופן